Privacy in Apeldoorn?!

Webblog 5-2-18 Pieter Privacy
CU-Apeldoorn_032_0C0A0345.jpg
Door Pieter van Helden op 3 februari 2018 om 16:19

Privacy in Apeldoorn?!

Privacy begint bij jezelf.

Als jij op internet wat zoekt, wordt dit zoekgedrag vastgelegd in de zoekmachine. Hierdoor krijg jij “gepaste” reclame aangeboden. Er wordt een filmpje van jou gemaakt als jij gaat pinnen bij de pinautomaat en jouw betalingen in winkels met de pinpas worden ook vastgelegd. Als jij in- en uitcheckt met de OV-chipkaart wordt dat geregistreerd. Jouw mobiele telefoon geeft aan waar jij bent of bent geweest. Het gebeurt dus regelmatig, zonder het te merken of ons er van bewust te zijn, dat er gegevens verzamelt worden over ons.

Onze gemeente Apeldoorn moet de landelijke ontwikkeling (Wet open overheid) volgen. Hierin wordt geregeld, dat naast het aanbieden op verzoek de overheid ook actief data moet openen, dit alles onder de noemer van meer openheid van het openbaar bestuur. Tast dat jouw privacy aan?

In onze gemeente gaat men hier mee aan de slag vanuit het besef dat als er iets kan (veilig, inclusief privacy) en mag (juridisch) dit ook gewenst (ethisch) moet zijn. Aantasting van jouw privacy is dus geen uitgemaakte zaak. Alert zijn hierop is wel verstandig en dat is de fractie dan ook!

Privacy begint bij jezelf. Zoek maar eens op internet naar je eigen naam, dan zie je wat o.a. Google en Facebook allemaal vastleggen. Ga daar vooral bewuster mee om.

Pieter van Helden, Fractievertegenwoordiger

Deel dit bericht

Labels: , , ,